A freelancer

Prvý deň geologickej exkurzie. To v praxi znamená, že tú obrovskú masu prvákov, druhákov a štvrtákov natlačia spolu s profesormi, diaľkovými študentmi a doktorandmi do jedného autobusu a pošlú na výlet.Aj miesta sme mali voľné, ak vážne chcete vedieť, koľko v tomto obore znamená „obrovská masa“.  Že sa už na parkovisku pred autobusom miešal rum s kofolou beriem ako vidinu z ospalosti (aj keď v tom prípade som mala vidiny celý týždeň 😀 ) 

 

 

Vybavujú nás helmou a reflexnou vestou a ja už tuším, že tentokrát to bude zaujímavá skúsenosť. Lomy, skaly, iné lomy… po chvíli nadobúdam imunitu voči zákazom vstupu a iným nezmyslom, pretože som samozrejme osoba plne povolaná na lozenie po skalách a vysoké útesy sú môj druhý domov, všakže. Neverili by ste, ako to kladivko v ruke zvyšuje sebavedomie 😀 Zberám kamenie, čarbem do denníka a popritom si uvedomujem, že podaktoré lomy majú ráno za hmly silne stalkerovskú atmosféru (a nadávam, že nemám lepší foťák). Inak nič úchvatné. 

 

 

Moment, kamene sú úžasná vec, ale nie som si istá, nakoľko sršíte zvedavosťou vedieť, aké šutre som si to večer dovliekla na intrák v Šumperku. Radšej vám sem šupnem prekvapenie večera, ktoré spolužiak hral na klavíri až do vyvolania slzavej nálady u všetkých prítomných, následného aplauzu a zborového „ešte!“. Popritom sa nad adekvátnymi druhmi nápojov riešili najdôležitejšie svetové problémy (first world problems) a odkrývali väčšie či menšie tajomstvá. No a už len k názvu článku – toť preklad. V slušnom rozbehu sme sa totiž dostali aj k téme výberu povolania a jeden účasník vydedukoval krásnu vec – buď chcete prácu, kde zarobíte, alebo takú, ktorá vás bude baviť. Možno existuje aj kombinácia, ale geológia to zrovna nie je. Tak sláva všetkým, čo robia v živote, čo chcú. Pili sme aj na vaše zdravie 😉  

 

 

Fotky: Andrea

Advertisements

~ by eskarine on 14/05/2012.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: